Ольга спрашивает: Имущество в браке

Город: Киев

Рейтинг:
В 2005 году получили решение киеврады о бесплатной приватизации садового участка в ст. Госакт на землю получил в апреле 2010, т.е через 2 месяца после развода. За время с 1998 по настоящее время на участке ведется самовольное строительство, но зарегистрированных построек нет. Подскажите, является ли участок совместной собственностью?
Спасибо.
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 р. № 7 Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ п.18-2. Відповідно до положень статей 81, 116 ЗК окрема земельна ділянка, одержана громадянином у період шлюбу в приватну власність шляхом приватизації, є його особистою приватною власністю, а не спільною сумісною власністю подружжя, оскільки йдеться не про майно, нажите подружжям у шлюбі, а про одержану громадянином частку із земельного фонду. Якщо на такій земельній ділянці знаходиться будинок, будівля, споруда (зареєстровані належним чином), що є спільною сумісною власністю подружжя, то у разі поділу будинку, будівлі, споруди між подружжям та виділу конкретної частини будинку, будівлі, споруди до особи, яка не мала права власності чи користування земельною ділянкою переходить це право у розмірі частки права власності у спільному майні будинку, будівлі, споруди у відповідності до статей 120 3К, 377 ЦК. Юрист, город Киев

Адвокат в Киеве на Google Plus